آزمایشگاه مدیکال با هدف خدمت رسانی به مردم در سال ۱۳۴۶ در حوالی میدان امام حسین افتتاح گردید. با توجه به توسعه روز افزون علم پزشکی و کشف روشهای نوین تشخیص بیماریها، این آزمایشگاه سعی کرده است همواره با به کارگیری تکنیک های روز، همگام با تغییرات سریع روشهای تشخیص بیماریها، به ارتقاء سطح سلامت جامعه کمک نماید.
هم اکنون آزمایشگاه مدیکال پس از تغییرات اساسی از لحاظ ساختمانی، فنی و مجهز شدن به تجهیزات نوین تشخیص طبی، در راستای ارتقای کیفیت و بهبود خدمات رسانی موفق به دریافت ایزو ۲۰۰۸-۹۰۰۱ از شرکت TUVNORD شده است و با ایجاد سه شعبه دیگر در شرق(آزمایشگاه فرهنگیان در سبلان جنوبی) و شمال(آزمایشگاه شفا-تجریش و کوروش-شریعتی شمالی) و تشکیل Medical Group آماده خدمت رسانی به کلیه بیماران به منظور تشخیص سریع، دقیق و مطمئن با بهره گیری از پرسنل مجرب و کارآزموده می باشد. کلیه آزمایش های روتین و تخصصی و تحقیقاتی در این مراکز قابل انجام بوده و پرسنل با تجربه و متخصص به یاری آخرین تجهیزات و تکنولوژی روز جهان نتایج بدست آمده را تضمین می نماید.

تهسیلات آزمایشگاه

جهت تسهیل در رفت و آمد مراجعین، در خیابان مازندران، توقفگاه دولابی پارکینگ رایگان در خدمت مردم می باشد. همچنین جهت رفاه حال بیماران ناتوان تا شعاع دو کیلومتری از آزمایشگاه، نمونه گیری رایگان از منزل یا محل کار در نظر گرفته شده است. آزمایشگاه مدیکال جهت تسریع فرایند پذیرش بیماران سابقه دار با هدف حمایت هرچه بیشتر مراجعین، اقدام به تهیه کارت اشتراک نموده است که علاوه بر دسترسی سریع به سوابق بیماران و تخفیفات ویژه ای که شامل ایشان می گردد، دستیابی این بیماران به نتایج و سوابق خود را در سایت آزمایشگاه امکان پذیر می سازد.